Aplikacija je u fazi testiranja i izrade. Podaci su informativni i mogu biti netočni, zato ih provjeri u servisu.
VIN Service Planner
Kvarovi i servis za ovaj model s ovim motorom

Renault Captur 2 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D)

Benzin · 2019–danas

4
poznatih kvarova
7
Kvarovi karakteristični za model
42,5 %
Udio

Upiši VIN i kilometražu i dobit ćeš plan složen točno za tvoj motor i mjenjač.

Sve o modelu Renault Captur 2Sve o motoru 0.9 / 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D)

Motor 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D) ugrađivao se u Renault Captur 2 (2019–danas). U EU je to 42,5 % svih novih auta ove generacije.

Izvedbe: 1,0 91 KS, 1,0 101 KS.

Najskuplji poznati rizik je zglobovi upravljača i prednjeg ovjesa padaju na tehničkom: obično se javlja na 40.000–160.000 km, a popravak stoji 100–400 €.

Kvarovi motora ✓ Provjereno prema izvorima (10/2026)

✓ Kvarovi ovog motora provjereni su prema izvorima (10/2026). Svaka stavka ima barem dva neovisna izvora ili službeni opoziv ili tehničku uputu proizvođača dijelova.

Istezanje ili zveckanje lanca razvoda (0.9 TCe H4Bt)

obično 100.000–180.000 km · Srednji rizik
samo kodovi motora: H4B, H4BT

Znakovi: Zveckanje nekoliko sekundi pri hladnom paljenju, kasnije greške usklađenosti bregaste osovine i radilice i lampica motora

Rješenje: Ne zanemariti zvuk; izmjeriti istezanje lanca (mjerne vrijednosti ili pregled) i zamijeniti lanac, zatezač i vodilice; mijenjati ulje češće od dugog tvorničkog intervala

600–1.200 €

Curenje rashladne tekućine na plastičnom kućištu termostata / vode (0.9 TCe)

obično 50.000–150.000 km · Srednji rizik
samo kodovi motora: H4B, H4BT

Znakovi: Razina rashladne tekućine polako pada, miris ili tragovi tekućine, upozorenje temperature; ako se ne primijeti, motor se pregrijava

Rješenje: Redovito provjeravati razinu rashladne tekućine; zamijeniti kućište termostata ili izlaz vode s brtvama; nakon pregrijavanja provjeriti brtvu glave

150–400 €

Rashladna tekućina u ležištima bobina, preskakanje paljenja (1.0 TCe H4Dt, ~2019.-2022.)

obično 20.000–240.000 km · Srednji rizik
samo godišta 2019–2022samo kodovi motora: H4D, H4DT

Znakovi: Preskakanje paljenja, nemiran rad, treptanje lampice motora, pad razine rashladne tekućine bez vanjskog curenja

Rješenje: Ne mijenjati samo bobinu: pronaći kuda rashladna tekućina ulazi u ležišta bobina (ovlašteni servis ima postupak popravka na motoru); kod mlađih auta pitati za pokrivanje troškova

150–1.500 €

Zveckanje wastegate ventila turbopunjača ili gubitak tlaka, pad snage (1.0 TCe H4Dt)

obično 10.000–120.000 km · Potrošni dio
samo godišta 2019–2023samo kodovi motora: H4DT

Znakovi: Metalno zveckanje iz turbopunjača pri otpuštanju gasa ili malom opterećenju; ponekad pad snage s greškom premalog tlaka

Rješenje: Ažuriranje upravljačke jedinice u ovlaštenom servisu (Renault tehnička uputa) za zveckanje; kod pada snage provjeriti crijevo zraka turbopunjača i ventil regulacije tlaka prije zamjene turbopunjača

0–600 €

Kvarovi karakteristični za model ✓ Provjereno prema izvorima (10/2026)

Opoziv: lijepljenje panoramskog staklenog krova može popustiti (proizvodnja 2019.)

obično 0–100.000 km · Visok rizik
samo godišta 2019–2020

Znakovi: Nema upozoravajućih znakova; na pogođenim autima stakleni krov se može odvojiti u vožnji.

Rješenje: Kod Renault servisa po VIN-u provjeriti je li besplatno odrađen opoziv (ponovno lijepljenje krova).

besplatno / opoziv

Opoziv: senzor aktuatora parkirne kočnice krivo postavljen (proizvodnja 2024.-25.)

obično 0–60.000 km · Visok rizik
samo godišta 2024–2025

Znakovi: Parkirna kočnica / blokada P se možda neće ispravno uključiti kad se odabere P ili otvore vozačeva vrata; moguće neočekivano blokiranje.

Rješenje: Kod Renault servisa po VIN-u provjeriti je li odrađen besplatni opoziv na aktuatoru parkirne kočnice.

besplatno / opoziv

Klima radi povremeno: kvar kompresora klime na ranim autima

obično 0–100.000 km · Srednji rizik
samo godišta 2019–2020

Znakovi: Klima ponekad hladi, ponekad ne, ili prestane raditi.

Rješenje: Dijagnostika u servisu i ažuriranje upravljačke jedinice klime; ako ne pomogne, zamjena kompresora klime (izmijenjen dio od ožujka 2020.).

0–1.000 €

Akumulator se isprazni, start-stop radi nepravilno

obično 0–120.000 km · Srednji rizik

Znakovi: Auto ne pali nakon stajanja, poruke o slabom akumulatoru, start-stop ne gasi ili ne pali motor kako treba.

Rješenje: Testirati akumulator, punjenje i potrošnju u mirovanju, napraviti ažuriranja softvera; po potrebi ugraditi ispravan EFB/AGM akumulator.

100–300 €

Easy Link ekran se smrzne ili ostane crn; Android Auto/CarPlay se prekida

obično 0–150.000 km · Potrošni dio

Znakovi: Središnji ekran ili digitalni instrumenti se smrznu, ostanu crni ili se resetiraju; Android Auto/CarPlay se prekida; brišu se podaci putnog računala.

Rješenje: Kod servisa instalirati zadnji softver; ekran mijenjati samo ako ažuriranje ne pomogne.

0–800 €

Lažna upozorenja: fantomsko kočenje u nuždi, asistent trake, tlak u gumama

obično 0–100.000 km · Potrošni dio

Znakovi: Kočenje u nuždi ili upozorenje bez prepreke, upozorenja asistenta trake ili tlaka u gumama koja se pale i gase.

Rješenje: Provjeriti nosač i kalibraciju prednjeg radara/kamere i vjetrobransko staklo; napraviti ažuriranja softvera (ABS/ADAS).

0–300 €

Zglobovi upravljača i prednjeg ovjesa padaju na tehničkom

obično 40.000–160.000 km · Srednji rizik

Znakovi: Zračnost na krajevima spone ili kugličnim zglobovima na tehničkom, lupkanje preko neravnina, neravnomjerno trošenje guma.

Rješenje: Zamijeniti istrošene krajeve spone ili donje rame (kuglični zglob) i napraviti geometriju.

100–400 €

Mjenjači

Ručni

Istrošena spojka

obično 120.000–200.000 km · Srednji rizik

Znakovi: Proklizavanje, visoko hvatište

Rješenje: Zamijeniti komplet spojke

500–900 €

EDC (6 / 7 brzina, suha spojka)

Prerano trošenje suhih spojki: trzanje i trzaji pri kretanju

obično 30.000–150.000 km · Srednji rizik

Znakovi: Trzanje u gradskoj vožnji, trzaji ili kašnjenje pri kretanju, klepetanje pri malim brzinama, upozorenje o pregrijavanju u koloni ili na usponu

Rješenje: Prvo ažuriranje softvera i reset prilagodbi spojke; ako su vrijednosti istrošenosti na granici, zamijeniti dvostruku spojku i provjeriti semeringe ulaznih vratila (ulje na spojci)

900–1.800 €

Kvar upravljačke jedinice / aktuatora mjenjača: ispada u neutral, ne uključuje stupanj

obično 20.000–170.000 km · Visok rizik

Znakovi: Upozorenje mjenjača, ne uključuje stupanj ili ispadne u neutral u vožnji, nuždni rad, greške upravljačke jedinice mjenjača ili senzora brzine

Rješenje: Očitati upravljačku jedinicu mjenjača odgovarajućom dijagnostikom, ažurirati softver i napraviti prilagodbe; ako greška ostane, zamijeniti neispravan senzor, aktuator ili upravljačku jedinicu

100–1.500 €

Automatik (pretvarač)

Pretvarač momenta / hidraulički blok

obično 150.000–250.000 km · Potrošni dio

Znakovi: Zakašnjelo ili grubo mijenjanje

Rješenje: Servis ulja, popravak

300–2.500 €

Servisni plan za ovaj motor

Okvirni trošak redovnog održavanja za 100.000 km: 2.200–4.950 €. Zbroj servisa i dijelova koji se troše prema planu iznad (oko 15.000 km godišnje, nezavisni servis), bez kvarova.

Intervali i okvirne cijene za Renault Captur 2 s motorom 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D). Točan plan prema kilometraži dobiješ u aplikaciji.

StavkaIntervalOkvirna cijena
Motorno ulje + filter uljaMotorsvakih 15.000 km ili svakih 12 mj.70–150 €
Filter kabine (peludni)Klimasvakih 15.000 km ili svakih 12 mj.15–40 €
Kočiona tekućinaKočnicesvakih 24 mj.50–95 €
Servis klime (punjenje + sušač)Klimasvakih 24 mj.70–150 €
Filter zrakaMotorsvakih 30.000 km ili svakih 24 mj.15–45 €
SvjećicePaljenjesvakih 60.000 km ili svakih 48 mj.50–160 €
Remen pomoćnih agregataMotorsvakih 120.000 km70–180 €
Zamjena rashladne tekućineHlađenjesvakih 150.000 km ili svakih 96 mj.70–150 €
Pregled lanca razvoda (slušaj pri hladnom paljenju)Motorsvakih 150.000 km0–120 €
Ulje ručnog mjenjačaMjenjačsvakih 150.000 km60–130 €
Prednje kočione pločiceKočniceobično na 30.000–60.000 km60–150 €
Prednji kočioni diskovi + pločiceKočniceobično na 60.000–120.000 km150–320 €
Stražnje kočione pločiceKočniceobično na 50.000–90.000 km50–130 €
Gume (komplet 4)Kotačiobično na 40.000–60.000 km320–700 €
Metlice brisačaKaroserijaprovjera na servisu20–50 €
Akumulator 12VElektrikaprovjera na servisu100–220 €

Izvedbe ovog motora u modelu Renault Captur 2

IzvedbaUdioGodineCO₂Potrošnja
1,0 Benzin999 cm³ · 67 kW (91 KS)31,3 %2020–2025127 g/km6,4 L
1,0 Benzin999 cm³ · 74 kW (101 KS)9,9 %2020–2025129 g/km6,4 L

Izvor: Europska agencija za okoliš (EEA), praćenje emisija CO₂ novih osobnih auta, CC BY 4.0. CO₂ i potrošnja su službene vrijednosti iz homologacije (WLTP od 2021.), a ne stvarna potrošnja.

Službeni opozivi

Opozivi koje je proizvođač objavio u Ujedinjenom Kraljevstvu za ovaj model (4). Isti opozivi u pravilu vrijede za cijelu Europu. Je li tvoj auto obuhvaćen i je li akcija odrađena, provjeri po VIN-u u ovlaštenom servisu. Opisi su na engleskom, kako ih objavljuje DVSA.

  • Elektronika / softver Injection Computer Software Update04. 12. 2025. · R/2026/094
  • Kočnice / ABS / ESP Risk of parking brake actuator failing09. 09. 2025. · R/2025/377
  • Vrata / brave / poklopci Possible detachment of the fixed glass sunroof whilst driving12. 05. 2020. · R/2020/129
  • Elektronika / softver Contact between the positive alternator wiring and the alternator casing could cause an electrical short circuit21. 01. 2020. · R/2020/015

Česta pitanja

Koji su najveći rizici kod modela Renault Captur 2 s motorom 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D)?

Kvarovi s najvećim rizikom: zglobovi upravljača i prednjeg ovjesa padaju na tehničkom (40.000–160.000 km, 100–400 €); akumulator se isprazni, start-stop radi nepravilno (0–120.000 km, 100–300 €).

Ima li Renault Captur 2 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D) remen ili lanac razvoda?

Lanac.

Koje ulje treba Renault Captur 2 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D)?

5W-30 / 5W-40 · Renault RN0700 / RN17 · ~4,1 L · svakih 15.000 km.

Isti model s drugim motorima

1.3 TCe / DIG-T (H5H / M282)1.5 dCi (K9K)

Drugi modeli s motorom 0.9 / 1.0 TCe & 1.0 SCe (H4B / H4D)

Renault Clio IV 2012–2019Renault Captur I 2013–2019Dacia Sandero II 2012–2020Dacia Duster II 2017–2024Renault Clio V 2019–Nissan Juke (F16) 2019–Nissan Micra (K14) 2016–2023Dacia Logan II 2012–2020Dacia Sandero III 2020–smart fortwo / forfour (453) 2014–2024Renault Twingo III 2014–2024Dacia Jogger 2021–

Izvori i napomene

Glavni izvori za kvarove ovog motora:

Kvarovi, intervali i cijene su orijentacijski i prikupljeni iz javnih izvora i iskustava vlasnika; uvijek se osloni na servisnu knjižicu i pregled kvalificiranog servisa. Statistika pregleda: DVSA – Anonymised MOT tests and results, Open Government Licence v3.0. Nizozemski pregledi: RDW Open Data (CC0). Izvedbe motora: EEA, praćenje emisija CO₂ novih osobnih auta (CC BY 4.0, DG CLIMA). Prijave vlasnika: NHTSA ODI (javno dobro). Opozivi: DVSA Vehicle Safety Branch Recalls Database, OGL v3.0. Nazivi marki i modela zaštićeni su znakovi svojih vlasnika i koriste se samo radi opisa vozila. Kako provjeravamo podatke →

Ažurirano 29. 10. 2026.