Motor 1.0 VVT-i 3-cil. (1KR-FE — Aygo / Aygo X / C1 / 107 / 108) ugrađivao se u Toyota Aygo 1 (2005–2014). U EU je to 97,1 % svih novih auta ove generacije.
Izvedbe: 1,0 68 KS, 1,0.
Najskuplji poznati rizik je curenje brtve vodene pumpe (gubitak rashladne tekućine): obično se javlja na 50.000–150.000 km, a popravak stoji 200–450 €.
Kvarovi motora ✓ Provjereno prema izvorima (10/2026)
✓ Kvarovi ovog motora provjereni su prema izvorima (10/2026). Svaka stavka ima barem dva neovisna izvora ili službeni opoziv ili tehničku uputu proizvođača dijelova.
Curenje brtve vodene pumpe (gubitak rashladne tekućine)
obično 50.000–150.000 km · Srednji rizik
Znakovi: Pada razina rashladne tekućine, ružičaste ili obojene naslage oko pumpe, raste temperatura; ponekad cviljenje
Rješenje: Zamijeniti vodenu pumpu i brtvu, napuniti rashladnom tekućinom Toyotine specifikacije i odzračiti; redovito provjeravati razinu jer sustav ima malo tekućine
200–450 €
Kvar lambda sonde, greška katalizatora P0420
obično 100.000–200.000 km · Potrošni dio
Znakovi: Lampica motora s greškom P0420 ili greškama sonde, nemiran rad u leru, pad na mjerenju ispušnih plinova
Rješenje: Prvo očitati mjerne vrijednosti i provjeriti curenje ispuha; zamijeniti prednju sondu prije zaključka da je katalizator neispravan
100–300 €
Mjenjači
Ručni
Istrošena spojka
obično 120.000–200.000 km · Srednji rizik
Znakovi: Proklizavanje, visoko hvatište
Rješenje: Zamijeniti komplet spojke
500–900 €
MMT / MultiMode (robotizirani)
MMT aktuator / spojka
obično 60.000–140.000 km · Visok rizik
Znakovi: Trzanje, greška mjenjača, ne ubacuje brzinu
Rješenje: Kalibracija; zamjena aktuatora ili spojke
500–1.500 €
Servisni plan za ovaj motor
Okvirni trošak redovnog održavanja za 100.000 km: 2.200–4.950 €. Zbroj servisa i dijelova koji se troše prema planu iznad (oko 15.000 km godišnje, nezavisni servis), bez kvarova.
Intervali i okvirne cijene za Toyota Aygo 1 s motorom 1.0 VVT-i 3-cil. (1KR-FE — Aygo / Aygo X / C1 / 107 / 108). Točan plan prema kilometraži dobiješ u aplikaciji.
Izvedbe ovog motora u modelu Toyota Aygo 1
Izvor: Europska agencija za okoliš (EEA), praćenje emisija CO₂ novih osobnih auta, CC BY 4.0. CO₂ i potrošnja su službene vrijednosti iz homologacije (WLTP od 2021.), a ne stvarna potrošnja.
Službeni opozivi
Opozivi koje je proizvođač objavio u Ujedinjenom Kraljevstvu za ovaj model (6). Isti opozivi u pravilu vrijede za cijelu Europu. Je li tvoj auto obuhvaćen i je li akcija odrađena, provjeri po VIN-u u ovlaštenom servisu. Opisi su na engleskom, kako ih objavljuje DVSA.
- Sustav goriva An incorrect tooling setup during the manufacturing of the fuel tank may result in reduced wall thickness or small pin hole in the tank's bottom surface21. 01. 2019. · R/2018/316
- Vrata / brave / poklopci There is a possibility that the glue holding the glass on the rear door could detach21. 01. 2019. · R/2018/315
- Upravljanje Steering column may fail unexpectedly29. 06. 2016. · R/2016/149
- Ovjes / osovine Loss of control28. 01. 2015. · R/2014/172
- Ovjes / osovine Directional control may be lost03. 03. 2014. · R/2014/020
- Motor / gubitak snage Accelerator pedal may fail to return to idle06. 02. 2010. · R/2010/010
Česta pitanja
Koji su najveći rizici kod modela Toyota Aygo 1 s motorom 1.0 VVT-i 3-cil. (1KR-FE — Aygo / Aygo X / C1 / 107 / 108)?
Kvarovi s najvećim rizikom: curenje brtve vodene pumpe (gubitak rashladne tekućine) (50.000–150.000 km, 200–450 €).
Ima li Toyota Aygo 1 1.0 VVT-i 3-cil. (1KR-FE — Aygo / Aygo X / C1 / 107 / 108) remen ili lanac razvoda?
Lanac.
Koje ulje treba Toyota Aygo 1 1.0 VVT-i 3-cil. (1KR-FE — Aygo / Aygo X / C1 / 107 / 108)?
5W-30 / 0W-20 · API SL/SN · ~3,2 L · svakih 15.000 km.
Izvori i napomene
Glavni izvori za kvarove ovog motora:
Kvarovi, intervali i cijene su orijentacijski i prikupljeni iz javnih izvora i iskustava vlasnika; uvijek se osloni na servisnu knjižicu i pregled kvalificiranog servisa. Statistika pregleda: DVSA – Anonymised MOT tests and results, Open Government Licence v3.0. Nizozemski pregledi: RDW Open Data (CC0). Izvedbe motora: EEA, praćenje emisija CO₂ novih osobnih auta (CC BY 4.0, DG CLIMA). Prijave vlasnika: NHTSA ODI (javno dobro). Opozivi: DVSA Vehicle Safety Branch Recalls Database, OGL v3.0. Nazivi marki i modela zaštićeni su znakovi svojih vlasnika i koriste se samo radi opisa vozila. Kako provjeravamo podatke →
Ažurirano 29. 10. 2026.